Forum AUTOMATYCZNE SKRZYNIE BIEGÓW Strona Główna AUTOMATYCZNE SKRZYNIE BIEGÓW
31-202 Kraków, ul.Prądnicka 38
tel.: 124182321, 608457091, 660665397
www.axod.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nieprawidłowo dział. skrzynia (zatrzym pojazdu = zaduszenie)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum AUTOMATYCZNE SKRZYNIE BIEGÓW Strona Główna -> A4LD
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Scorpio 2.9 z 1992r

Miejscowość: Żyrowa

PostWysłany: Sob Wrz 08, 2012 10:44 pm    Temat postu: Nieprawidłowo dział. skrzynia (zatrzym pojazdu = zaduszenie) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam problem z moją skrzynią w Scorpio 2.9 z 1992r.
Otóż jestem po wymianie tarczek sprzęgłowych z 1 biegu i po zamontowaniu skrzyni i zalaniu nowym olejem Dextron 2 po rozgrzaniu i 3 krotnym wybraniu wszystkich pozycji, sprawdzeniu poziomu na rozgrzanym i włączonym silniku stan lekko ponad maximum
Po wyruszeniu na pierwszą jazdę próbną było całkiem nieźle poza tym że przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu podczas jazdy samochód powinien zredukować bieg by szybciej przyśpieszyć a tego nie robił tylko ciagnął powoli na wyższe obroty - samochód postawiony na parking i po ponownym odpaleniu i próbie dalszej jazdy okazało sie że przy próbie wrzucenia biegu na pozycji D lub R czy nawet 1 samochód szrpnął i zgasł tak jakby nie działało sprzęgło.
Gdy się juz udało ruszyć jakimś sposobem samochód jedzie zmienia biegi lecz nie da się go zatrzymać pedałem hamulca bez zaduszenia samochodu, podczas jazdy dalej też nie działa ta redukcja na niższy bieg podczas gwałtownego przyspieszenia (czy to się nazywa KICK - DOWN??)
Proszę o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Scorpio 2.9 z 1992r

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 10:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy nikt nie może mi pomóc ??
Trochę się zmieniło co do skrzyni Smile
Ciągle nie ma KICK-DOWNA
Natomiast skrzynia czasem działa normalnie a czasem świruje
Najczęściej gdy jest zimny silnik da sie normalnie wrzucić każdy bieg i normalnie ruszyć potem jak się rozgrzeje silnik bywa różnie Sad
Czasem działa wszystko normalnie (z wyjatkiem KICK-DOWNA bo jego nigdy nie ma) a czasem i to potrafię podczas jazdy wysłuchać jak za szybko skrzynia zmienia biegi na wyższy i wtedy najczęściej nie idzie zatrzymać samochodu bez zaduszenia silnika poterm gdy się go odpali nie idzie juz wrzucić biegu bo zaraz zadusza się silnik czy to na ciśniętym pedale hamulca czy też bez niego tak jakbyśmy chcieli ruszyć
Dzieje się to różnie ale najczęściej gdy jadę do mechanika by mu to pokazać wtedy wszystko jest ok jak na złość Sad
Proszę o pomoc
Powrót do góry
wmr
Administrator

Miejscowość: Kraków

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2012 5:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Juz chyba rozmawialismy telefonicznie. Stanelo jednak na tym, ze sugerujemy prawidlowa naprawe skrzyni...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Scorpio 2.9 z 1992r

PostWysłany: Wto Paź 02, 2012 1:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do skrzyni Smile
aktualnie jeździ i normalnie zmienia biegi
Jedyne co jej dolega to brak KICK-DOWNA
Jak to zmienić Smile
Powrót do góry
wmr
Administrator

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...co zostało zrobione ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Scorpio 2.9 z 1992r

PostWysłany: Sob Lis 03, 2012 6:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w sumie nic więcej ponad to co napisałem na samym początku Smile
Skrzynie przejechała juz dobrych kilka tysięcy km i działa poza tym że ciagle nie ma KICK-DOWNA
czasem tylko zdarza się że jej odwali tak jak na początku Sad
ale generalnie działa i płynnie zmienia biegi Smile
Powrót do góry
Scorpio 2.9 z 1992r

PostWysłany: Nie Mar 24, 2013 5:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem dalej z moim scorpiem.
Zaczęło się od tego że podczas jazdy wywaliło mi cały olej z automatycznej skrzyni biegów w Fordzie Scorpio 2.9 16V z 1992r.
gdy się zatrzymałem silnik cały czas pracował ale gdy go zgasiłem już nie dało się go ponownie odpalić. Skrzynia została wymieniowa na inną i po wymianie też nie można było odpalić silnika (po przekręceniu kluczyka w stacyjce jest cisza nawet nic nie tyknie). Został pociągnięty dodatkowy kabel do rozrusznika i gdy poda się na niego napięcie samochód odpala.
Tak więc problem jest w sterowaniu
Podczas jazdy na komputerze gdzie zazwyczaj pokazywało spalanie chwilowe (w l/100km), średnie zużycie paliwa, średnią prędkość, przejechane km teraz podczas jazdy chwilowe zużycie paliwa pokazuje w l/h a więc dla komputera samochód stoi (bo wtedy tylko pokazywało w l/h) pozatym nie liczy przejechanych km ani nie pokazuje średniej prędkości na trasie ani średniego zużycia paliwa wiec defakto dla komputera pokładowego samochód stoi mimo że się nim poruszam
proszę o pomoc
Powrót do góry
wmr
Administrator

PostWysłany: Sro Mar 27, 2013 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Problem nie leży w sterowaniu tylko najprawdopodobniej w elektryce. Prosze ew. o kontakt tel.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum AUTOMATYCZNE SKRZYNIE BIEGÓW Strona Główna -> A4LD Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: